Temperatura deri në 40 gardë në Maqedoninë e Veriut

Temperatura deri në 40 gardë në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e veriut temperatura e ajrit nesër dhe pasnesër sipas paralajmërimeve të meteorologëve do të ngritët deri në 40 gradë celsius, njofton Insajderi.

Nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike paralajmërojnë mot me diell dhe shumë të nxehtë.

Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, kryesisht nga drejtimi verior.

Temperatura do të sillet prej 30 deri në 40 gradë, ajo gjatë mëngjesit prej 14 deri në 24 gradë celsius.

Nën ndikim të masës shumë të nxehtë ajrore deri të premten do të jetë mot me diell dhe i nxehtë.

Temperaturat e mëngjesit do të sillen prej 14 deri 24 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 34 deri 40 gradë./Insajderi.com