Temperaturat minimale dhe maksimale për sot

Temperaturat minimale dhe maksimale për sot

Vala e të nxehtit nga Evropa perëndimore dhe fusha anticiklonike që ndodhen mbi pjesën më të madhe të kontinentit evropian janë shtrirë edhe mbi rajonin tonë ku po kushtëzojnë mot të nxehtë dhe kryesisht me diell.

Edhe për sot pritet moti i nxehtë, kryesisht i kthjellët dhe me diell.

Minimalet do të luhaten nga 15 deri në 17 gradë celsius, e maksimalet nga 28 deri në 32 gradë celsius.

Do të fryj erë e lehtë verilindja 2-4m/s.