Tentimvrasje në Ashlan të Vushtrrisë

Tentimvrasje në Ashlan të Vushtrrisë

Raportohet se pas një mosmarrëveshje në Ashlan të Vushtrrisë mbërëmë viktima mashkull shqiptar është plagosur në këmbë nga dy të dyshuar meshkuj shqiptarë.

Policia raporton se viktima është  dërguar në tretman mjekësor në QKUK.

Lidhur me rastin janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shqiptarë dhe me vendim të prokurorit njëri lirohet në procedurë të rregullt ndërsa tjetri dërgohet në mbajtje. Nga të dyshuarit është konfiskuar një revole me 5 fishek dhe një gëzhojë e kalibrit 7.65 mm.