Tenton të fusë marihuanë në burgun e Dubravës, arrestohet një person

Tenton të fusë marihuanë në burgun e Dubravës, arrestohet një person

Një shqiptar me shtetësi amerikane është arrestuar në Qendrën Korrektuese në Dubravë, pasi te i njëjti është gjetur dhe është konfiskuar një sasi me substance narkotike marihuanë, i cili përmes vizitës te një i burgosur ka tentuar ta fusë substancë narkotike brenda burgut.

Me urdhër të prokurorit, i dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt dhe i është konfiskuar pasaporta.