Tërmet i fuqishëm në Turqi

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur në Turqi.

Tërmet i fuqishëm në Turqi

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur në Turqi 5.6 shkallë.

Sipas mediave turke një tërmet me madhësi 5.6 ndodhi në rrethin Marmaris në Muğla, sipas të dhënave të raportuara nga Observatori Kandilli. AFAD regjistroi madhësinë e tërmetit si 5.2. Tërmeti u ndje edhe nga krahinat përreth, raporton CNN turk.

Turqia shpesh është përballur me tërmete që kanë shkaktuar mijëra viktime dhe shumë dëme materiale. /Insajderi.com/