Tërmet në Shqipëri

Një tërmet ka goditur Shqipërinë.

Tërmet në Shqipëri

Një lëkundje toke ka ndodhur në Tiranë pak minuta më parë.

Bëhet fjalë për një tërmet 3.4 shkallë dhe me thellësi 8 kilometra.

Epiqendra e tërmetit tërmetit është regjistruar në 9 km në veri të Shijakut. Shqipëria në nëntorin e vitit të kaluar ishte përballur me një tërmet katastrofal. /Insajderi.com/