Tërmet në Shqipëri

Tërmet në Shqipëri

Një tërmet ka ndodhur në zonën e Durrësit, pak minuta më parë.

Lëkundjet u ndjenë edhe në Tiranë, njofton Insajderi.

Sipas Qendrës Evropiane të Regjistrimit të Tërmeteve tërmeti ishte me magnitudë 3.6 Rihter me epiqendër 12 km në verilindje të Durrësit dhe thellësi 11 km.

Nuk raportohet për dëme materiale. /Insajderi.com