Tërmet në Shqipëri

Tërmet në Shqipëri

Një tërmet është regjistruar pak minuta më parë në Shqipëri, transmeton Insajderi.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.4 ballë të shkallës rihter, raporton ‘lapsi.al’

Epiqendra e këtij tërmeti ishte rreth 21 kilometra larg qytetit të Durrësit dhe 16 kilometra nga qyteti i Krujës.

Ndërsa, thellësia ka qenë rreth 2 kilometra. /Insajderi.com