Tërmet në Velipojë

Tërmet në Velipojë

Lëkundje të forta nga një tërmet janë ndjerë nga pushuesit në plazhin e Velipojës pak minuta më parë.

Mësohet se tërmeti është regjistruar 20 km larg Shkodrës dhe magnitude ka qenë 3.4

Pushuesit kanë thënë që lëkundja ka qenë e madhe dhe është ndjerë për pak sekonda.

Kujtojmë se Shqipëria viitn e kaluar është përballur me një tërmet shkatërrues. /Insajderi.com/