Tërmet në veri të Italisë

Veriun e Italisë e ka goditur një tërmet me me forcë prej 4,2 shkallëve të Richterit, kanë kumtuar shërbimet sizmologjike të Italisë dhe Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare.

Tërmet në veri të Italisë

EMSC ka kumtuar se epiqendra ishte 92 kilometra në jug të Milanos 47 kilometra në verilindje të Gjenovës gjegjësisht 32 kilometra në juglindje të Solaros në thellësi prej 3 kilometrave./Insajderi.com.