Tetë lokale mbyllen në Vushtrri, inspekcioni thotë se do të ketë zero-tolerancë

Tetë lokale mbyllen në Vushtrri, inspekcioni thotë se do të ketë zero-tolerancë

Aksione të shumta të Policisë dhe Inspektorëve Sanitarë janë parë gjatë mbrëmjes së sotme duke vepruar në tërë Kosovën, ndërsa tetë lokale të gastronomisë janë mbyllur sonte vetëm në komunën e Vushtrrisë, njofton Insajderi.

Këtë e ka konfirmuar për Insajderi-in, edhe drejtori i Inpekcionit në këtë komunë, Rrahim Ajeti, i cili tha se ky aksion do të vazhdojë edhe përgjatë ditëve në vijim.

“Vetëm sot janë mbyllur 8 lokale për shkak të mosrespektimit të masave dhe distancës dhe nuk i lejuam të punojnë. Përveç tyre, janë shqiptuar gjoba edhe ndaj 26 personave të cilët nuk kanë mbajtur maskën”, tha Ajeti për Insajderi-in.

Ky aksion i policisë është duke u bërë për qëllim të zbatimit të vendimeve që janë ndërmarrë nga Qeveria e Kosovës në koordinim me institucionet shëndetësore. /Insajderi.com/