Tetë skuadra që nga Champions League kalojnë në Europa League

Tetë skuadra që nga Champions League kalojnë në Europa League

Tetë skuadra që përfunduan në vendet e treta të fazës së grupeve do të kalojnë në Europa League.

Kështu do t’ju bashkohen 24 ekipeve që sonte zyrtarisht kalojnë në 1/16 e finalës në kategorinë e dytë të garës evropiane për klube.

Në mesin e këtyre ekipeve është edhe gjiganti anglez Manchester United.

Këto skuadra janë: Salzburg, Shakhtar Donetsk, Olympiacos, Ajax, FC Krasnodar, Club Brugge, Dynamo Kyiv dhe Manchester United. /Insajderi.com