Tetë të vdekur dhe 495 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Tetë të vdekur dhe 495 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Tetë persona kanë vdekur si pasojë e Coronavirusit në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit, njofton Insajderi.

Siç njofton Ministria e Shëndetësisë, gjatë kësaj periudhe janë regjistruar 495 raste të reja të infektimit me COVID-19, ku janë kryer 1927 testime.

MSH-ja njofton se janë shëruar edhe 141 pacientë, ndërsa që nga fillimi i pandemisë, Shqipëria ka regjistruar 23 mijë e 705 infektime./Insajderi.com