Tetë të vdekur dhe 538 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Tetë të vdekur dhe 538 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Shqipëria ka regjistruar tetë vdekje dhe 538 raste të reja pozitive si pasojë e Coronavirusit.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2276 testime ndërsa janë shëruar 405 pacientë.

Autoritetet kanë njoftuar se në total, janë evidentuar 52.542 raste pozitive, 27.831 raste të shëruara dhe 1074 pacientë të vdekur./Insajderi.com