Tetë të vdekur si pasojë e COVID-19

Tetë të vdekur si pasojë e COVID-19

Tetë vdekje janë regjistruar në Kosovë gjatë njëzetekatër orëve të fundit.

Po ashtu, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, raportoi për 345 infeksione të reja nga 3.208  mostra si dhe dhe 518 të shëruar.

Numri i vdekjeve ka shkuar në 1.996 që nga 13 marsi kur shpërtheu pandemia.

Nddërsa, numri i infeksioneve në 98.314 – dhe 82.582 të infektuar janë shëruar deri tash.

Raste aktive tani janë 13.763, njofton Insajderi.

raste, Ferizaj 18 raste, Fushë-Kosovë 18 raste, Podujevë 16 raste, Vushtrri 13 raste, Pejë 10 raste, Prizren 10 raste, Lipjan 7 raste, Skenderaj 6 raste, Dragash 4 raste, Kamenicë 4 raste, Deçan 3 raste, Obiliq 2 raste, Rahovec 2 raste, Viti 2 raste dhe me nga një rast komunat Junik, Kaçanik, Klinë, Malishevë dhe Shtime. /Insajderi.com