Thaçi do të mbrohet nga pesë avokatë në Gjykatën Speciale

Një lajm i ri nga Gjykata Speciale, sa i përket mbrojtjes së ish presidentit Hashim Thaçi. Mbrojtja ndaj tij do të bëhet nga pesë avokatë.

Thaçi do të mbrohet nga pesë avokatë në Gjykatën Speciale

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të mbrohet nga pesë avokatë në procesin gjyqësor në Gjykatën Speciale në Hagë, njofton Insajderi.

Dhomat e Specializuara kanë publikuar të martën në mbrëmje emrat e avokatëve dhe dokumentin për aprovimin shtesë për Thaçin.

Thaçi do të mbrohet nga Sophie Menegon, David Hopper, Dastid Pallaska, Samuel Blom-Cooper dhe Pierre-Richard Prosper./Insajderi.com

Image