Thaçi falënderon Trumpin për 50 respiratorët e dhuruar për Kosovën

Thaçi falënderon Trumpin për 50 respiratorët e dhuruar për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka falënderuar presidentin amerikan Donald Trump për donacionin e 50 respiratorëve për Kosovën në luftën kundër Covid-19, njofton Insajderi.

Ne rrjetin e tij social në Twitter, Thaçi ka është prehur se bashkë me Amerikën, Kosova do të dal më e fortë.

“Mirënjohës ndaj presidentit Donald Trump dhe qeverisë amerikane për donacionin bujar të 50 respiratorëve për Kosovë përveç 1.6 milionë dollarëve të ndihmave të mëhershme në luftën kundër Covid-19. Së bashku dalim më të forte”./Insajderi.com