Thaçi për vizitë në Prekaz: Dielli do të lind përsëri

Thaçi për vizitë në Prekaz: Dielli do të lind përsëri

Në radhën e vizitave që ka bërë presidenti Thaçi ditëve të fundit pas ka marrë ftesë nga prokuroria speciale, sot e ka vizituar Prekazin, njofton Insajderi.

Thaçi është shprehur se “është në Prekat në vendin e komandantit legjendar Adem Jashari për t’ia bërë nderimet që i meriton.

Postimi i tij në plotë:

“Jam sonte këtu në Prekaz për të bërë̈ nderime për bashkëluftëtarin dhe komandantin Adem Jashari. Për t’u bërë̈ nderime të gjithë̈ luftëtarëve të Ushtrisë̈ Çlirimtare të Kosovës, heronjve të kombit. Jam ketu në këtë̈ muzg veror edhe për të ritheksuar fuqishëm se dielli do të lindë përsëri. HTH”./Insajderi.com