Thaçi sot intervistohet për dëbimin e shtetasve turq

Thaçi sot intervistohet për dëbimin e shtetasve turq

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot do të paraqitet para Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq më datë 29 mars 2018.

Intervistimi i kreut të shtetit është paraparë të bëhet në ora 13:00 në një nga sallat e Kuvendit të Kosovës.

Më herët ky komisionin kishte ftuar edhe kryeministrin Ramush Haradinaj dhe disa ministra e ish-ministra, përfaqësues të autoriteteve të sigurisë dhe familjarët e të depërtuarve.