Thaçi uron Vetëvendosjen

Thaçi uron Vetëvendosjen

Pas konfirmimit të rezultateve të zgjedhjeve të 14 shkurtit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Republikës së Kosovës, Partia Demokratike Shqiptare në Maqedoninë e Veriut e drejtuar nga Menduh Thaçi.

Thaçi ka uruar popullin e Kosovës për shembullin që promovuan nëpërmjet daljes së jashtëzakonshme në votime.

“Partia Demokratike Shqiptare uron fituesen e zgjedhjeve të 14 shkurtit, Lëvizjen Vetëvendosje! për rezultatin e arritur duke i dëshiruar punë të mbarë qeverisë dhe kabinetit në ardhje, zhvillim drejt mirëqenies së përgjithshme dhe hapërim sa më të shpejtë drejt integrimit euroatlantik”, thuhet në telegram urimin e PDSH-së përcjell Insajderi. /Insajderi.com