The Weeknd akuzon Grammy për korrupsion

The Weeknd akuzon Grammy për korrupsion

The Weeknd ka sulmuar Grammy-n dhe ka thënë se ata “mbeten të korruptuar” pasi këngëtarit nuk iu dha një nominim i vetëm.

30-vjeçari, emri i vërtetë i të cilit është Abel Makkonen Tesfaye, tha se bordi që vendos se kush është për Grammy “i detyrohet atij”, në një tweet në përgjigje të nominimeve që po lëshohen.

Weeknd ka pasur një vit të mirë me albumin e tij Pas Hours duke marrë një sukses të madh kritik dhe hitin e vetmit Blinding Lights duke qenë kënga më e shitur e vitit deri më tani.

Nuk ishte e mjaftueshme për të që të merrte një nominim nga Grammy dhe ai shkoi në Twitter për të ndarë zhgënjimin e tij dhe goditi organizatën.

Ai shkroi në Twitter: “Grammy-t mbeten të korruptuar. Ju më keni borxh mua, adhuruesve të mi dhe transparencës së industrisë”./Insajderi.com

Mirror