Tifozët e Legias djegin stadiumin, futbollisti shqiptar në fushë [Video]

19.11.2017 20:56
Tifozët e Legias djegin stadiumin, futbollisti shqiptar në fushë [Video]

Armando Sadiku e ka nisur nga stoli ndeshjen e skuadrës së tij Legia Varshavë, kundër Gernik, në kampionatin polak të futbollit.

Sulmuesi shqiptar u fut në lojë në minutën e 62-të dhe bëri një paraqitje të mirë, ndërkohë që ndeshja u ndërpre disa herë për shkak se tifozët hodhën flakadanë në fushë dhe për shkak të tymit, loja ishte e pamundur.

Legia arriti të shëoni vetëm në minutën e 85-të me anë të Hamalainen. Pas kësaj fitoreje Legia ndodhet në vendin e parë në renditje, me 31 pikë, 2 më shumë se Gornik.