Tifozi i TNS mahnitet nga mikpritja që iu bë në Kosovë

Tifozi i TNS mahnitet nga mikpritja që iu bë në Kosovë

Një tifoz i The New Saints, Lee Ruscoe, që ishte i pranishëm të martën në mbrëmje në “Fadil Vokrri” në Prishtinë, u kthye në shtëpi jo vetëm me gëzimin e fitores së skuadrës së tij, por edhe për shkak të mikpritjes që mori nga kosovarët.

Ndeshja mes Feronikelit dhe The New Saints në “Fadil Vokrri”, në kuadër të rrethit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve, nuk shkoi në favor të kosovarëve, të cilët pësuan disfatë me rezultat 1:0.

Rezultati i mirë nga ndeshja e parë (barazim 2:2 në Uells) kishte bërë që skuadra e Feronikelit të shpresonte në fitore dhe kualifikim në rundin e radhës, për t’u bërë skuadra e parë kosovare që e arrin rrethin e dytë kualifikues në Ligën e Kampionëve.

Lexo më shumë