Tiranë: Autobusi godet murin e Ministrisë, 4 persona të lënduar

Tiranë: Autobusi godet murin e Ministrisë, 4 persona të lënduar

Një autobus i linjës së Kopshtit Zoologjik në Tiranë ka goditur murin e Ministrisë së Bujqësisë, transmeton Insajderi.

Aksidenti ka ndodhur gjatë mëngjesit të së martës në qendër të kryeqytetit shqiptar.

Siç raportohet nga mediat e Shqipërisë,nga ky aksident kanë mbetur të lënduar katër pasagjerë, të cilët janë dërguar në spital për trajtim mjekësor.

Tutje mësohet se autobusi u përplas fillimisht me një makinë dhe më pas goditi murin e kësaj ministrie, raporton ‘Tvklan’.

Grupi hetimor shkoi në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit. /Insajderi.com