Tjetër shpërthim në Turqi, plagosen shtatë persona

Një shpërthim pranë një strehë të autobusit ka tronditur qytetin e mbizotëruar nga kurdët në jug-lindje të Turqisë, në qytetin e Dijarbakirit.

Tjetër shpërthim në Turqi, plagosen shtatë persona

Së paku shtatë vetë u plagosën nga shpërthimi, që ndodhi pasi një makinë e blinduar e policisë kaloi në atë pjesë, raportojnë mediet lokale.

Ushtria turke ka nisur më herët në një operacion kundër rebelëve nga Partia së Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) në rajon.

Një armëpushim mes qeverisë dhe PKK u rrëzua në korrik të vitit të kaluar. /Insajderi.com