Tjetër tërmet goditë Kroacinë

Tjetër tërmet goditë Kroacinë

Një tërmet me magnitudë prej 4.2 ballë të Rihterit, ka goditur Kroacinë në orët e para të së mërkurës, njofton Insajderi.

Siç bëjnë të ditur mediat kroate, ky tërmet lëkundi qytetin Glina.

Tërmeti është regjistruar në orën 05.37 minuta dhe është i radhës që ka shqetësuar kroatët në javët dhe muajt e fundit.

Jo shumë larg Glinës, në Petrinje, më 9 janar ndodhi një tërmet shkatërrues për qytetin. /Insajderi.com