Tjetër tërmet në Greqi

Tjetër tërmet në Greqi

Një tërmet tjetër ka goditur shtetin e Greqisë rresht orës 01:10.

Tërmeti kishte një magnitudë prej 4.4 të shkallës Rihter dhe epiqendra e tij ishte e vendosur 20 kilometra në perëndim-jugperëndim të Karpenisi.

Sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare, tërmeti kishte një magnitudë 4.6 ballë në shkallën Rihter dhe epiqendra e tij ishte 20 kilometra në perëndim-jugperëndim të Karpenisi.

Ky është një tërmet tjetër pasi Greqia ishte goditur ditë më parë nga një dridhe tjetër e tokës. /Insajderi.com