Top golashënuesi në Premierligë – nuk është Morata, Kane apo Lukaku [Foto]

20.11.2017 17:22
Top golashënuesi në Premierligë – nuk është Morata, Kane apo Lukaku [Foto]

Mohamed Salah është golashënuesi më i mirë në Premierligë këtë sezon.

Mund të ju duket befasi, por anësori i Liverpooli po kryeson në listën e golashënuesve në Premierligë.

Salah me nëntë gola kryeson pas 12 ndeshjeve, duke lënë pas Sergio Agueron, Gabriel Jesusin, Harry Kane, Romelu Lukakun dhe Alvaro Moratan me tetë gola.

Sterling vije pas me shtatë gola, Lacazette, Sane dhe Vardy me nga gjashtë, dhe Richarlison, Mariale dhe Niasse me nga pesë.