Tottenahm e fiton garën me United, për Reguilon

Tottenahm e fiton garën me United, për Reguilon

Ekipi i Tottenham Hotspur, e ka fituar garën kundër Manchester United, për shërbimet e anësorit, Sergio Reguilon.

Fabrizio Romano, ka raportuar se tanimë është arritur marrëveshja e plotë me ekipin e Real Madrid dhe lojtarin, transmeton Insajderi.

Gjatë ditës së djeshme, ishte raportuar se Manchester United, ishte në bisedime të avancuara, por që në fund dështuan, shkaku i kërkesave te Real-it, që kërkonte vendosjen e një klauzole që kërkonte të drejtat për kthimin e lojtarit me 25% ulje të Real-it, që kërkonte vendosjen e një klauzole që kërkonte të drejtat për kthimin e lojtarit me 25% ulje të çmimit të tij.

Ekipi i Tottenahm, ka paguar 30 milion euro për shërbimet e lojtarit dhe ka pranuar kushtin e klauzolës të Real Madrid-it.

Lojtari pritet të zyrtarizohet shumë shpejt tek ekipi nga Londra./Insajderi.com.