Totti e braktis Romën mes akuzave dhe lotëve: Më mirë të kisha vdekur

Totti e braktis Romën mes akuzave dhe lotëve: Më mirë të kisha vdekur

Francesco Totti ka lëshuar disa akuza ndaj krerëve të Romës teksa ka konfirmuar largimin nga pozita e drejtorit të klubit, pas 30 vjetësh lidhjeje me klubin e Serisë A.

Totti iu bashkua Romës në bord pas pensionimit si lojtar më 2017, por dallimet mes ish-sulmuesit dhe bordit të klubit kanë rezultuar në largimin e tij.

Tensionet besohet se janë nxitur edhe më shumë mes Tottit e pronarit Jim Pallotta, që në muajin mars kur Monchi u largua prej pozitës së drejtorit sportiv e shkarkimit të trajnerit Eusebio Di Francesco.

Lexoni më shumë