Tragjike: Vetura bie në lumë, një i vdekur

Tragjike: Vetura bie në lumë, një i vdekur

Në Komoran të Drenasit, vetura ra në lumë – ky aksident tragjik mori jetën e një personi, vdekjen e të cilit e konstatoi mjeku në vendin e ngjarjes.

Ndërsa, shoferi i veturës ka pësuar lëndime të rënda – u dërgua në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për tretman mjekësor.

Ngjarja ka ndodhur të enjten në ora 23:00, njofton Insajderi.

“Njësitë policore dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes ku është konstatuar se në atë veturë kishin qenë dy persona  vozitësi dhe një pasagjer të dy meshkuj kosovarë”, thuhet  në raportin njezetekatër orësh të Policisë së Kosovës.

Rasti po vazhdon të hetohet edhe më tutje. /Insajderi.com