Tre të vdekur dhe 121 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Tre të vdekur dhe 121 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Tre persona kanë vdekur dhe 121 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Shqipëri, njofton Insajderi.

Në 24 orët e fundit, e kanë humbur betejën me COVID19 një 70-vjeçar nga Tirana, 71-vjeçar nga Lushnja dhe një 81-vjeçar nga Korça.

57 të prekur në Tiranë, 14 në Elbasan, 6 në Lezhë dhe Vlorë, 5 në Mirditë, 4 raste në Berat, 3 raste në Krujë, Lushnje, Patos, 2 raste në Kurbin, Dibër, Bulqizë, Gramsh, Vorë, 1 rast në Shkodër, Durrës, Fier, Librazhd, Kamëz, Gjirokastër, Përmet, Sarandë, Divjakë, Fushë- Arrëz.re të vdekur dhe 121 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri./Insajderi.com