Tyson Fury mund ta lë boksin

Tyson Fury mund ta lë boksin

Boksieri britanik Tyson Fury, është duke konsideruar tërheqjen nga boksi. Kështu deklaroi vetë 27 vjeçari në një intervistë dhënë radios BBC në Londër.

Fury u shpallë kampion i kategorive të rënda të botës pasi mposhti ukrainasin Wladimir Klitschko, në Germany nëntorin e vitit të kaluar.

Gjithsesi, britaniku po mendon tërheqjen nga sporti i boksit. “Po ballafaqohem me mungesë motivimi”, tha bokseri me prejardhje irlandeze.

Ai shtoi se tashmë e sheh boksin si mundësi për t’u pasuruar dhe asgjë më shumë.

“Tani do të boksoja vetëm për para, dhe asnjëherë më parë nuk e kisha menduar se do të boksoja vetëm për para”, përfundoi Fury.

Kampioni aktual botëror tha se me të siguruar ëndrrën e tij të fëmijërisë që ishte shpallja kampion bote, tani ai mendon vetëm të kaloj më shumë kohë me familjen e tij.