UEFA i largon shishet me birrë ‘Heineken’ nga konferenca nëse paraqitet një lojtar mysliman

UEFA i largon shishet me birrë ‘Heineken’ nga konferenca nëse paraqitet një lojtar mysliman

UEFA ka marr një vendim në lidhje me shishet e birrës ‘Heineken’ që reklamohen në konferencë për shtyp, transmeton Insajderi.

Sipas mediave të huaja, UEFA tani ka marrë vendim që shishet e birrës ‘Heineken’ të mos i shfaqë kur në konferencë paraqiten lojtarët që i përkasin fesë myslimane.

Para disa dite, UEFA vendosi po ashtu që nëse lojtarët largojnë shishet e sponsorëve nga tavolina do të gjobiten me të holla klubet e tyre.

E gjithë kjo fillojë pas Cristiano Ronaldo largoi shishet e Coca-Colas nga tavolina dhe me pas dhe shishja e birrës nga Paul Pogba.

Këto ishin një nga veprimet që  kanë karakterizuar Kampionatin Europian EURO20 deri më tani./Insajderi.com