UEFA transferon finalen e Champions League nga Stambolli në Porto

UEFA transferon finalen e Champions League nga Stambolli në Porto

Tashmë është zyrtare, finalja e madhe e Champions-it në 29 maj midis Manchester City dhe Chelseat do të zhvillohet në stadiumin e skuadrës së Portos, “Do Dragao”, njofton Insajderi.

Kjo sfidë do të luhet me praninë e spektatorëve, nga ku maksimumi i tifozëve do të jetë 12 mijë veta.

Finalja ishte e programuar për tu zhvilluar në stadiumin “Ataturk” të Stambollit ose në “Wembley”, por së fundmi UEFA ka vendosur për të zhvilluar ndeshjen finale në stadiumin “Do Dragao”. /Insajderi.com