UEFA vendos anulimin e ‘UEFA Youth League’ shkaku i Coronavirusit

UEFA vendos anulimin e ‘UEFA Youth League’ shkaku i Coronavirusit

UEFA ka vendosur të anulojë edicionin 2020/2021 të “UEFA Youth League” ose ndryshe Champions League e të rinjve, njofton Insajderi.

Vendimi për të anuluar këtë kompeticion u mor nga qeveria më e madhe europiane e futbollit ku si pasojë e Coronavirusit dhe me efektet e ndryshme të organizimit ky kompeticion nuk do të zhvillohet.

Këtë lajm e ka bërë vetë publike UEFA me anë të një komunikate në faqen e saj zyrtare. /Insajderi.com