Ultimatumi i Dortmundit për Barcelonën

Ultimatumi i Dortmundit për Barcelonën

“Ose ju pranoni të paguani shumën që ne kërkojmë për Dembelé deri të dielën, më 27 gusht, ose nuk ka transferim”.

Kjo është, sipas gazetës gjermane Bild, ultimatumi që Dortmund i ka dhënë Barcelonës në bisedimet më të fundit për transferimin e sulmuesit të ri francez, i cili nga ana tjetër është duke duke pritur për të përmbushur ëndrrën e tij për të veshur faenellën e Barcelonës.

Siç raportoi gazeta katalanase El Mundo Deportivo, Ousmane Dembele ka rënë dakord për pagën e tij me skuadrën e Barcelonës.

Tani, mbetet që të merren vesh Dortmundi dhe Barcelona për ta finalizuar transferimin. /Insajderi.com