“Urime SHBA për 100 mijë rastet me koronavirus”, videoja skandaloze e kinezëve

“Urime SHBA për 100 mijë rastet me koronavirus”, videoja skandaloze e kinezëve

Një video skandaloze është përhapur së fundmi, ku shihen disa fshatarë kinezë që ndezin fishekzjarre dhe duket se festojnë faktin që Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë arritur më shumë se 100,000 raste infeksionsh me koronavirus.

Pamjet janë shpërndarë gjerësisht në Twitter and Facebook dhe më sa duken janë përfaqësia e një fshati që del para një pankarte të kuqe ku me shkronja e verdha shkruhet “Urime SHBA për arritjen e më shumë se 100,000 rasteve me koronavirus!”

Parrula më tej shkruan: “E dua Kinën! Rezistoji Shteteve të Bashkuara!”.