Ushtroi dhunë ndaj gruas dhe fëmijëve, policia i gjen armatim në shtëpi

Ushtroi dhunë ndaj gruas dhe fëmijëve, policia i gjen armatim në shtëpi

Mëngjesin e së martës, një grua ka raportuar në polici për një rast të dhunës në familje ndaj saj dhe pesë fëmijëve të saj nga ana e bashkëshortit, njofton Insajderi.

Policia përmes një komunikate për medie njofton se i dyshuari i kishte kërcënuar dhe u kishte kërkuar që të largohen nga shtëpia.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:20 në Ferizaj.

Gjatë bastisjes në shtëpinë e të dyshuarit A.D., 46 vjeçar, policia ka gjetur dhe konfiskuar:

Pesë revole modele dhe kalibra të ndryshme, dy granata dore, një elektroshok dhe pesë thika.

“Pas intervistimit dhe kompletimit të lëndës, me urdhër të prokurorit të shtetit, i dyshuari dërgohet në mbajtje për 48 orë”, thuhet në komunikatë.Top of Form/Insajderi.com