Vajza 16 vjeçare e Heidi Klum debuton në kopertinën e Vogue bashkë me të ëmën

Vajza 16 vjeçare e Heidi Klum debuton në kopertinën e Vogue bashkë me të ëmën

Vajza e Heidi Klum, Leni, ka shfaqur potencialin e saj të modelimit në kopertinën e Vogue.

16-vjeçarja – emri i plotë është Helene Boshoven Samuel, u bë bashkë me nënën e saj supermodele, 47 vjeç, në kopertinën e një prej revistave më prestigjioze të modës, Vogue.

Duke provuar se është e gatshme të ndjekë hapat e mamasë së saj, Leni tregon vetëbesim ndërsa ngul sytë në lentet e aparatit ndërsa nëna e saj e puth në faqe.

Nënë e bijë me gjene të bekuara, shihen të veshura me kostume me ngjyra të ndezura.

“Unë jam shumë krenare për ty. Dhe jo sepse zgjodhe këtë rrugë. Unë e di se pa marrë parasysh në cilën rrugë do të shkosh, ajo do të jetë e jotja”.

“Ti gjithmonë e di saktësisht se çfarë dëshironi dhe çfarë nuk dëshironi. Ti nuk jeni një mini-unë. Dhe unë jam i lumtur për ju që tani mund të tregoni se kush jeni”.

“Unë e di që të jesh vajza ime nuk është gjithmonë e lehtë. Ti kurrë nuk e ke pasur mundësinë të rritesh” normalisht “.

“Por çfarë është normale? Të rritesh me tre baba të ndryshëm ndoshta nuk ishte e lehtë, por ti ke talent për të nxjerrë më të mirën nga gjithçka. Dhe unë do të thoja: asgjë nuk të dëmtoi – përkundrazi: ti je një vetvete -një grua e re me vetëbesim që lufton për qëllimet e saj “.

Heidi vazhdoi: “Dhe akoma më e rëndësishme: ti je një person me të vërtetë i shkëlqyeshëm me zemrën tuaj në vendin e duhur”.

“Shpresoj se pa marrë parasysh se ku je,  gjithmonë do të mbash atë që të kam dhënë gjatë 16 viteve të fundit. Për vendimet e mëdha në jetë, por edhe për vendime shumë të vegla”.

“Dhe edhe nëse shpesh nuk doni të dëgjoni këshillën e mençur të nënës suaj, ja një tjetër: mos bëni kurrë diçka që nuk dëshironi të bëni dhe gjithmonë dëgjoni instinktin tuaj”.

“Unë jam i sigurt se një kohë emocionuese po të pret. Vogue është mënyra më e mirë për të filluar karrierën që ëndërron. Dhe edhe nëse është pak e vështirë për mua të të lë në këtë botë, unë gjithmonë do të bëj gjithçka në mënyrë që ti të jesh e lumtur dhe që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Jam krenare që jam nëna jote”!/Insajderi.com

BBC News

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum)