Vazhdon gjendja e rëndë në Maqedoninë e Veriut, 7 të vdekur dhe 115 raste të reja me Covid-19

Vazhdon gjendja e rëndë në Maqedoninë e Veriut, 7 të vdekur dhe 115 raste të reja me Covid-19

Në Maqedoninë e veriut vazhdon situta alarmante me coronavirus. Gjatë ditës së sotshme janë shënuar edhe 7 të vdekur dhe 115 raste të reja me coronavirus, njofton Insajderi.

Gjithashtu gjatë ditës së sotshme janë shëruar edhe 40 perosna tjerë në Maqedoninë e Veriut.

Maqedonia e Veriut vazhdon të jetë vendi i cili ka rritje të ndjeshme të të infektuarve me coronavirus./Insajderi.com