Vazhdon ndëshkimi për ata që nuk respektojnë masat anti-COVID

Vazhdon ndëshkimi për ata që nuk respektojnë masat anti-COVID

Policia e Kosovës ka shpërndarë 688 për ata që nuk respektuan masat anti-COVID.

Këto ndëshkime bazën ligjore e kanë tek ligji anti-COVID i miratuar në Kuvendin e Kosovës.

Po ashtu janë shqiptuar tiketa edhe për shkelësit e shenjave të komunikacionit. 917 sosh.

Gjatë njëzetekatër orëve të fundit ndodhën 15 aksidente me të lënduar dhe 35 me dëme materiale. Fatketqisht një aksident me fatalitet.

Policia ka arrestuar 11 persona dhe ka dërguar në mbajtje tre të tjerë. /Insajderi.com