Vdekja e tre familjarëve nga Gjilani në Shqipëri, flet mjeku

Vdekja e tre familjarëve nga Gjilani në Shqipëri, flet mjeku

Mjeku Bardhyl Belba ka folur për herë të parë për vdekjen e tre familjarëve kosovarë, njofton Insajderi.

Familja Haliti ishte nga Gjilani, por prej ditësh kishte ardhur në Gjirin e Lalëzit ku kishin blerë edhe një shtëpi prej 4 vitesh për të pushuar.

Por autoritetet shqiptarë kanë bërë të ditur se ata kanë ndërruar jetë pasi kanë konsumuar kërpudhat që kanë mbledhur në pyll.

Mjeku ka treguar simptomat e para që kanë konstatuar te pacientët e tyre dhe mjekimin që u dha, ndërsa shtoi se nuk i kanë ndërruar në spitalin e Durrësit, apo Tiranës, pasi gjendja e tyre pas marrjes së medikamenteve është paraqitur e mirë./Insajderi.com