Vdekje tjera nga coronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Tre vdekje tjera nga coronavirusi kanë ndodhur në Maqedoninëe e Veriut.

Vdekje tjera nga coronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut në 24 orëshin e fundit janë regjistruar 168 raste pozitiv me COVID-19, ndërsa tre persona kanë humbur betejën me coronavirus.

Dy viktima janë nga Shkupi kurse viktima tjetër është nga Gostivari. Në Maqedoninë Veriore, që nga fillimi i pandemisë, janë regjistruar 7572 persona me COVID-19, prej të cilëve 3624 janë shëruar dhe 362 persona kanë humbur betejën me koronavirusin e ri. Për momentin janë 3586 raste aktive. /Insajderi.com/