Vdes aktivistja e Vetëvendosjes

Vdes aktivistja e Vetëvendosjes

Aktivistja e Lëvizjes Vetëvendosje, Valbona Zhubi ka ndërruar jetë. Deputetja e kësaj partie, Albulena Haxhiu i ka shprehur ngushëllime familjes Zhubi.

“Paska ndërruar jetë aktivistja Valbona Zhubi. Valbona ishte grua e fortë, shoqe e mirë dhe aktiviste e dalluar. Ajo nuk u ndalë asnjëherë, pavarësisht gjendjes shëndetësore”.

“Ngushëllime familjarëve dhe aktivistëve të Qendrës së Gjakovës. Valbona do të mbetet përherë në kujtimet tona”, ka shkruar Haxhiu.