Vdes aktori që luajti rolin e James Bond

Vdes aktori që luajti rolin e James Bond

Ish-aktori i James Bond, Bryan Marshall, ka vdekur në moshën 81 vjeçare, ka konfirmuar agjenti i tij.

Marshall njihet më së miri për rolin e tij në Commander Talbot bashkë me Roger Moore në filmin e Bond, ‘The Spy Who Loved Me’.

Ai u lind në Battersea, Londër, dhe filloi karrierën e tij më 1960, transmeton Gazeta Express.

Ai u paraqit edhe në Neighbours dhe Home and Away – dhe mbajti një emision kriminalistik më 1989. Në ‘In The Spy Who Loved Me’, ai luajti rolin e një kapiteni të marinës, anija e së cilit u kap në fillim të filmit.