Rritet numri

Vdes e prekura me Covid-19 nga Drenasi

Vdes e prekura me Covid-19 nga Drenasi

Një paciente me COVID-19, nga Drenasi ka vdekur të martën, ka bërë të ditur kryetari i kësaj komunë Ramiz Lladrovci, njofton Insajderi

Ramiz Lladrovci, përmes një statusi në Facebook, ka treguar se njoftimi për vdekjen e saj i ka ardhur nga Klinika e Pulmologjisë në Prishtinë.

“Ky është rasti i parë që nga fillim i pandemisë dhe më i rëndi për ne”.

Sipas raportit të mbrëmshëm të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, si pasojë e COVID-19, kanë vdekur 108 pacientë./Insajderi.com