Vdes ish-ushtari i UÇK-së, Behram Rrahmani

Vdes ish-ushtari i UÇK-së, Behram Rrahmani

Ka vdekur Behram Rrahmani, ish-ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga fshati Kollë e Komunës së Vushtrrisë, përcjell Insajderi.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, dega në Vushtrri.

Sipas njoftimit, varrimi i të ndjerit bëhet nesër, e martë, në orën 13:30 në fshatin Kollë!

Rrahmani gjatë luftës ka ushtruar veprimtarinë e tij në zonën e Shalës dhe njihet me nofkën “Kujtimi”./Insajderi.com

May be an image of 1 person