Vdes nga Covid-19 zëvendësministri i Bujqësisë Nehat Ramadani

Vdes nga Covid-19 zëvendësministri i Bujqësisë Nehat Ramadani

Ka ndërruar jetë një nga zëvendësministrat e Ministrisë së Bujqësisë së Kosovës, njofton Insajderi.

Nehat Ramadani nga Komuna e Gjilanit ka ndërruar jetë sot, si pasojë e infektimit me  COVID-19.

Ramadani kishte drejtuar disa poste të rëndësishme edhe më parë, e një prej tyre ishte edhe në drejtorinë e Bujqësisë në Gjilan.

Nehat Ramadani është edhe një nga viktimat e Coronavriusit, në kuadër të komunës së Gjilanit, komunë kjo e cila pati një numër të madh të të infektuarve dhe viktimave si pasojë e këtij virusi