Vdes një femër në aksident komunikacioni në Kaçanik

Vdes një femër në aksident komunikacioni në Kaçanik

Një femër ka ndërruar jetë pas një aksidentit të shkaktuar në fshatin Kaçanik i vjetër.

Sipas raportit të Policisë se Kosovës, një veturë si pasoj e mos përshtatjes së shpejtësisë ka humbur kontrollin dhe ka dal jashtë rrugës.

Vozitësi dhe pasagjerja kanë pësuar lëndime trupore me që rast nga lëndimet e rënda që ka pësuar pasagjerja femër ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes, ndërkaq vozitësi është dërguar në emergjencë në Ferizaj.

Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion ndërsa i dyshuari dërgohet në mbajtje./Insajderi.com